poniedziałek, 30 stycznia 2012

Jak skorzystać z usług taxi

Przedstawię najprostsze sposoby skorzystania z usług taxi. Pierwszym chyba oczywistym sposobem jest zamówienie taksówki poprzez telefon stacjonarny czy komórkowy. Telefonujemy do korporacji która wydaje się nam najlepsza i zamawiamy na daną datę lub na teraz. Często przez panię w dyspozytorni jesteśmy poproszeni , o zaproponowanie słowa które będzie kluczem. Wtedy mamy 100% pewność, że zamawiana przez nas taksówka nie odjedzie  z kimś kto zaczepił ją na ulicy oraz również chciał podwózki, a nasza była właśnie w pobliżu. Jeśli zamawiamy taxi na już, dopytajmy się dokładnie pani w jakim czasie znajdzie się pod naszym blokiem lub we wskazanym miejscu. Pytając o to będzie wiadomo ile czasu nam zostało do przyjazdu i ile dłużej możemy posiedzieć u kumpli czy knajpie i nie będziemy marnować czasu na stanie na dworze często na mrozie. Jeśli nie mamy wizytówki lub numeru na taksi nie musimy się tym szczególnie martwić. Zaczepmy jakieś osoby postronne, znajomych lub kelnera w restauracji, zawsze znajdzie się osoba która pomoże.

Wszyscy oglądaliśmy zachodnie filmy, na których piesi przy ulicy gwiżdżą krzyczą taxi lub machają rękami. Na naszą niekorzyść w Olsztynie to nie zadziała. W Polsce taksówki zamawia się nieco inaczej, czy trudniej czy prościej to leży w ocenie każdego z nas.
Następnym sposobem i chyba najszybszym jest skorzystanie z usługi panów czekających na postoju. Jeśli orientujemy się w planie miasta i wiemy gdzie jest przystanek taxi, to nie bójmy się podejść i zapytać „czy można” na pewno nie ugryzą. Na pewno znajdziemy jakąś wolną taksówkę. Wiele osób twierdzi, że usługi taksówkarskie są nieco tańsze, jeśli zamówimy poprzez telefon, nawet jak znajdujemy się niedaleko postoju. Gdy mamy takie wątpliwości najlepiej zapytać w centrali, lub wejść na stronę internetową wybranej sieci. Jest mało firm które mogą poszczycić się zamawianiem takich usług on-line oraz najczęściej musimy to zrobić kila godzin przed skorzystaniem z usług, ta opcja pozostaje ludziom którzy dokładnie wiedzą kiedy i o której chcą taksówkę na imprezie to się nie sprawdza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz