środa, 11 stycznia 2012

Wypadek w taksówce ? Co robić !Coraz częsciej na polskich drogach dochodzi do wypadków z udziałem taksówek, chodź kierowcy są zazwyczaj doświadczonymi ludzmi często nawał pracy i zmęczenie dają o sobie znak.Prawie zawsze gdzie w wypadku ulicznym z udziałem taksówki , na obrażenia narażeni są pasażerowie oraz kierowca.
Gdy widzisz wypadek taksówki;
Lub jesteś kierowcą taksówki, lub klientem powinieneś :
  • Zanotować dane kierowcy taksówki, nazwę i numer do firmy taksówkarskiej oraz numer rejestracyjny samochodu.
  • Zanotować dane wszystkich innych uczestników wypadku i numer rejestracyjne.
  • Zanotować dane innych uczestników jak i świadków wydarzenia.
  • Udokumentuj miejsce zdarzenia na zdjęciu lub rysunku.
Szybkie wypełnienie tych prostych kroków umożliwi szybsze dochodzenie w sprawie roszczenia, z biegiem czasu odnalezienie świadków może być trudne. Łatwo szybko zapomnieć o szczegółach dotyczących wypadku i o jego przebiegu a czasami zeznania dwóch uczestników wypadku mogą być inne, istotne jest, aby mieć zdjęcia lub nazwiska osób uczestników
.
Odszkodowanie
Jako kierowca czy pasażer uczestnicząca w wypadku, jeśli nie miałeś nic wspólnego z wypadkiem, w świetle prawa będziesz traktowany, jak osoba niewinna i możesz ubiegać się o odszkodowanie.

Jako niewinna ale pokrzywdzona osoba, która odniosła obrażenie, masz prawo ubiegać się o odszkodowanie od, strony która popełniła wykroczenie. To być może uczestnik wypadku lub kierowca taksówki. Jeżeli wina leży po stronie kierowcy, ubezpieczalnia lub firma najęta do tego, u której jeździ może to zrobić za niego.

Jeśli nie byłeś ubezpieczony pasami bezpieczeństwa kwota odszkodowania może być mniejsza. Poczytaj więcej o kwestii prawnych dotyczących pasów bezpieczeństwa. Jeśli nie miałeś zapiętych pasów bezpieczeństwa to i tak możesz się ubiegać o większą część odszkodowania..

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz